0
Sepetim
Sepetiniz boş.
Anasayfa  /  Genel   /  En İyi Hediye Fikirleri Neler? Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hediye alan kişi olmak ne kadar güzelse hediyeyi veren kişi olmak da bir o kadar zordur. Sizler için hazırladığımız bu yazı iyi, kullanışlı ve unutulmayacak bir hediye seçme sürecinde size yol gösterecek. Yılbaşı hediyesi,  doğum günü hediyesi, okul hediyesi , yeni işe hediyesi, sevgili için hediye ve tüm özel insanlar ve özel günler için hediye kararı vermek o kadar da zor değil.

Aldığınız hediyenin iyi olduğunu belirleyecek olan, hediyeyi vereceğiniz kişi olacaktır. Bu nedenle yapılabilecek en anlamlı şeylerden biri, kendinize alınsa hangi hediyeleri çok beğeneceğinizi düşünmek olur ya da genellikle iyi tanıdığınız birine hediye alıyorsanız uzun süredir yoğun bir ilişkiniz olmuş demektir ve bu süreçte; beğenilerini, yapmaktan keyif aldığı şeyleri gözlemlemiş olabilirsiniz. Ayrıca daha önceki sohbetlerinizi gözden geçirdiğinizde sahip olmayı çok istediği bir şeyler hakkında size ipuçları da vermiş olabilir. Bu konuda düşünmek doğru kararlar almanıza yardımcı olabilir. Bu yöntemin iki dezavantajı bulunmaktadır. İlki beğenilere uygun hediye seçeneği belirleseniz bile ilgili hediye adayı seçiminde çok fazla seçenek ya da görsel olarak beğenebileceğinizden emin olamayacağınız özellikleri olabilir. İkincisi ise az tanıdığınız ya da tanımadığınız birine hediye alacaksanız  yukarıda saydığımız yöntemler çok işinize yaramayacaktır.  Bu yüzden hediye seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, hediye seçeneklerini teker teker değerlendireceğiniz bir beyin fırtınası yerine, hediyenin özelliklerini belirlemek olacaktır. E. Eğer bu özellikleri zihninizde ya da not defterinizde sıralarsanız daha sonra seçenekleri değerlendirirken başarısız olabilecek seçenekleri elemenizi kolaylaştıracaktır. Pekiyi nedir bu özellikler, nelere dikkat etmemiz gerekir?

 

Madde Madde En İyi Hediye Nasıl Seçilir?

1. Hediyenin Görünüşü

Hediyenin tasarımı ya da genel itibari ile görsel özellikleri ortalamadan iyiyse, alacağınız hediye ne olursa olsun çok ciddi bir avantaja sahipsiniz demektir. Görselliği değerlendirirken hem kendi beğenilerinize güvenin hem de hediyeyi alacak kişinin, kıyafetlerinde, aksesuarlarında ve kullandığı farklı eşyalarda daha önce yaptığı tercihleri değerlendirin. Ama en önemlisi, genel itibari ile hediyenin şık olup olmadığını değerlendirin, çünkü öyle hediyeler vardır ki, hiç kullanılmayacak olsa bile sadece görünüşü için bile yanında taşıtır, sahibinin yanında, sosyal medya fotoğraflarında her yerde görebilirsiniz.

 

2. Sürekli Yanında Taşıyabileceği Bir Hediye

hep-yanında

 

En mutlu olacağınız şeylerin başında hiç şüphe yok ki verdiğiniz bir hediyenin sahibinin yanından hiç ayrılmadığını gözlemlemek olacaktır. Bu hem sizi sevindirip çok mutlu edecek hem de ne kadar doğru bir hediye seçtiğinizi teyit ediyor olacaktır. Bir takı ya da aksesuar gibi pratik anlamda çok da yararı olmayan bir seçenek yerine, özellikle etkin olarak kullanacağı, verdiğiniz kişiye bir yarar sağlayan, sürekli ona ihtiyaç duyacağı bir hediye alırsanız yaşayacağınız tatmin katlanarak artacaktır.

 

3. Motive Edici Bir Hediye

motive-edici

 

Hepimiz sevdiğimiz insanların iyiliğini, onların başarılı olmasını, mutluluklarını görmeyi isteriz. Bu anlamda en çok ihtiyaç duyacağı şey de motivasyon olacaktır. Sizin varlığınız ya da yanında olmanız büyük bir motivasyon kaynağı olmasına rağmen siz yanında olmadığınızda da ona güç verecek, okulunda, işinde, özel hayatında onu motive edip başarılı olmasına yardımcı olacak bir hediyenin anlamı çok daha büyük olacaktır.

 

4. Dikkat Çekecek Bir Hediye

dikkat çekici

 

Evet ikinci maddede en güzel şeylerden birinin verdiğiniz hediyeyi sahibinin sürekli yanında taşıması olacağını söyledik ama bu güzelliği katlayarak artıracak bir şey varsa o da hediyeyi gören insanların dikkatini çekmesi. Bu durum hem sizi hem de hediyenin sahibi gururlandıracak, siz yanında olmadığınızda bile hediyeyi alan kişinin sizi hatırlamasına ve sizden bahsetmesine neden olacaktır. “Bana aldığın hediyeyi nereden almıştın, bir arkadaşım da almak istiyor?” telefonlarına hazırlıklı olun.

 

5. Hediyeye Sahip Olanlar Kulübüne Hoşgeldiniz

hediyeye sahip olanlar

 

Yapılan bir araştırmaya göre hediye alanların büyük bir çoğunluğunun hediyesi ile ilgili internette araştırma yaptığı görülmüştür. Bu nedenle hem genel anlamda internette hem de sosyal medyada o hediye ile ilgili olumlu ve güzel şeyler keşfederse çok daha mutlu olacaktır. Hatta sahip olduğu hediyeye sahip olan diğer insanları görecek, belki de ilgili sosyal medya hesaplarında hediyesi ya da kullanımı ile ilgili paylaşım yapacaktır, diğer kullanıcıların paylaşımlarından faydalanacaktır ve kendini güzel bir topluluğun içerisinde bulacaktır.

 

6. Maliyet Mutluluk İlişkisi

hediye maliyeti

 

Değer verdiğimiz insanlar için maddiyat çok geri planda olsa da alacağınız hediyenin maliyeti hangi seviyede olursa olsun “100 paraya 1000 mutluluk” sağlayabilirseniz en karlı siz olursunuz. Bunun sağlanması için de alacağınız hediyenin vereceği ilk izlenimin harcadığınız paradan çok daha fazlası olması avantajınıza olacaktır. Bir hediyenin olduğundan daha değerli hissettirmesi için de hem hediyenin kalite ve görsellik gibi somut özellikleri önemlidir hem de daha önce saydığımız maddelerdeki özelliklerin oranının yüksek olması gerekir.

 

7. Hediyenin Hem Niteliği Hem De Niceliği

 nicelik

“Çarşıdan aldım bir tane eve geldim bin tane” atasözü hediyenizi tanımlıyabiliyorsa çok avantajlı bir tercih yapmışsınız demektir. Çocukluğumuzdan beri hepimiz paketi açıldığında içinden birçok şey çıkan hediyelere bayılmışızdır. Hediyeniz somut ve soyut olarak birden fazla özelliğe sahip olursa aynı oranda etkisi artacaktır. “Bol” kelimesi burada anahtar oluyor. “Bol aksesuar”, “Bol kullanım alanı” “Bol özellik” size fikirler verebilir.

 

8. Yenilikçi ve Farklı Bir Hediye

yaratıcı hediyeler

 

İnsanlar yeni olanı, farklı olanı her zaman çok severler. Çok yaygın olmayan farklı seçenekler ya da çok yaygın bir ürünün farklı ve yenilikçi bir şekilde yorumlandığı seçenekler her zaman listenizin başında olmalı. Bu durum hem hediyenin ilgi çekici olmasını hem de hediyeyi alan kişinin özel hissetmesini sağlar.

 

Bu Özelliklerin Tamamı Bir Arada Bulunabilir Mi?

Seçtiğiniz hediye yukarıda saydığımız özelliklerden ne kadar fazlasına sahip olursa o kadar başarılı bir seçim yapmışsınız demektir. Pekiyi bu özelliklerinin tamamının bir arada olduğu bir hediye bulup hediyenin sahibinin sevincini ve mutluluğunu katlandırmak mümkün mü?

Yeni nesil “Planner ve Planlayıcı Ajandalar” iyi bir hediye bulma arayışınızda harika bir çözüm.

Klasik ajandalar iyi bir hediye olma iddiasının çok çok dışındadır. Hatta kullanım amaçları sınırlı ve çoktan modası geçmiş bir ürün olmaya başlamıştır. Planlayıcılar (Planner) birçok açıdan ajandalar ile karşılaştırılmayacak zenginlikte içerik sunmaktadırlar. Sahip olan kişinin tüm yaşamını keyifli bir şekilde planlayabileceği, ilham verici notlar alırken sayfalarını dilediğin gibi süsleyebileceğin vazgeçilmez bir yardımcılar olarak görebiliriz planlayıcıları. Etkin kullanımları ile başarıya ve mutluluğa ulaşmada çok büyük yarar sağlamaktadırlar. Üstelik birçok farklı planner seçeneği bulunmaktadır. Sade planlayıcılar sadece planlayıcı kullanmak isteyenlerin ya da planlayıcısını kendi yaratıcılıkları ile sınırsızca zenginleştirmek isteyenlerin çok beğeneceği seçenekler iken, spiralli planlayıcılar kompakt ve pratik tasarımları ve zengin içerik ve aksesuarları ile rahatlıkla taşınabilecek ve kolay kullanılabilecek seçenekler olabilir. Planlayıcı (Planner) setler ise içine bütün yaşamınızı sığdırabileceğiniz, sayısız aksesuar seçenekleri ile planlayıcı deneyimini çok üst seviyelere çıkaracak seçenekler olacaktır.

 

Juno Paper & Planner

 

Juno Sticker

 

Tüm yaşamanı keyifli bir şekilde planlayabileceğin, ilham verici notlar ile sayfalarını dilediğin gibi süsleyebileceğin planlayıcılar, aksesuarlar ve sticker setleri

 

 

Juno Paper Planlayıcılar ideal hediye olarak seçecebileceğiniz birçok planlayıcı çeşidi ve zengin aksesuar ve sticker seçenekleri sunmaktadır. Birçok kapak seçeneği, yenilikçi ve şık tasarımları ile göze hitap ederken, sahip olan kişinin her zaman yanında taşıyacağı, çok işlevli birçok farklı sayfasında hayatınızın ve hedeflerinizin kontrolünü elinize alabileceğiniz yardımcılardır. Sayfalarında, kapaklarında ve aksesuarlarında sizi motive edecek sayısız detayı bulabileceğiniz Juno Paper Planner ve Planlayıcılar en iyi hediye arayışınızda sizi kesinlikle sonuca ulaştıracaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yapılmamış

YORUM BIRAK