0
Sepetim
Sepetiniz boş.
Anasayfa  /  Genel   /  Çocuklarınızı Okulda Başarılı Olmaları İçin Hazırlayın

Yazın son ayına girdiğimiz şu günlerde okul dönemi ufukta göz kırpıyor bizlere. Okul dönemi öncesi yapılan hazırlıkların son günlerde sıkışmalara neden olmaması için bazı ebeveynler şimdiden hazırlıklarını yapmaya başladı. Okulların açılıyor olması, okula gidecek çocukları olduğu kadar anne babaları da psikolojik olarak etkiliyor. Okul dönemiyle birlikte girilecek olan rutin hem çocukları hem de ebeveynleri korkutabiliyor.

Planlı bir yaşam tartışmasız olarak çocuklarınıza verebileceğiniz ve öğretebileceğiniz en etkileyici hediyelerden biridir. Onlara aktaracağınız ve hayatlarının geri kalan döneminde kullanacakları bir alışkanlığı edinmeleri paha biçilmez olacaktır. Bu yıl çocuğunuzu Juno planner ile organize bir başarıya hazırlayın.

Şimdiki neslin her zaman yapacağı bir şeyler var gibi görünüyor. Okul, dersler, işler, spor, internet, sosyal etkinlikler… liste hiç bitmiyor gibi. Onların zamanı en iyi şekilde kullanmalarını anlatmak için zamanlarını uzun süreli engelleyen unsurlardan bahsedilmesi gerekmekte. Öncelik olarak tartışmasız zaman ayırılması gereken okul, spor gibi durumlar listeye dahil edilmeli. Kalan zamanlarını en etkili şekilde değerlendirmeleri için ortak bir plan çıkarmalısınız. Bu onların zamanlarından en etkili şekilde yararlanmasını sağlayacaktır.

Kısa vadeli hedefler, uzun vadeli hedefler; Juno Planner’ın başında beş yıla kadar belirlediğin hedeflerini ve kendine notlarını yazabileceğin bir alan bulunmaktadır. Herkesin planlayıcısında hedeflerini yazacağı bir alanının olması gerekir. Bu genellikle hayatta göz ardı edilen bir adım oluyor. Çocuklarınız ay bazında ve günlük olarak proje yönetimi ve hedef belirleme bölümleriyle kendilerine mini tarihler vererek yol boyunca başarmaları gereken adımları bir bir atabilirler.

Yapılacak işler… Projelerini ve hedeflerini yazan çocuklar bunların gerçekleşmesi için belirledikleri son tarihlerini de yazabilir ve harekete geçmeye başlayabilirler. Unutulmamalı ki planlı bir yaşam herkesin doğuştan sahip olduğu bir özellik değildir. Siz çocuklarınıza bu özelliği kazandırabilmek için zaman harcadığınızda hayatları için büyük bir avantaj kazandırmış oluyorsunuz. Biz, bu yolda sizin ve çocuklarınız için hayatlarınızı organize ederken ve başarıya ulaşma yolunuzda kalem ve kağıtta daha güçlü yardımcılarınız olmadığını düşünüyoruz.

Yorum yapılmamış

YORUM BIRAK